Srpen 2011

Poslání našeho života

22. srpna 2011 v 19:08 | Ell
(FOTO: Sonny Ericsson U8i Vivaz Pro, elea.blog.cz, ÚPRAVA: Photoshop, elea.blog.cz)


Je mnoho otázek, na které dostaneme odpovědi až později. Je mnoho věcí, které pochopíme až déle. A jsou věci, které se snažíme pochopit celý život. Bohužel marně.
Říká se, že žádný člověk se nenarodí bezdůvodně. Někdo musí zemřít, aby se někdo další mohl narodit. To je rovnováha života, lidstva, Země. Každý člověk má určité poslání zde na Zemi. Někdo může mít jen malé... pochopit třeba nějakou věc... A někdo větší. Přinést lidstvu obrození, smysl žití, vůli pokračovat v tom co dělá. Strašně moc věcí je závislých na druhých. Příklad? Dobře. Třeba se rozhodneš, že jdeš na koupit, jelikož doma nemáte mléko. V obchodě ti upadne láhev na zem a nějaký člověk ti jí pomůže zvednout. S tím člověkem se dáš do řeči. Stanete se přáteli, zamilujete se. Vidíte? Kdyby nebylo docházející mléka, nešla bys nakoupit. Kdyby nebylo mléka a nakupování, neupadla by ti láhev. Kdyby nebylo mléka, nakupování a láhve, nepotkala bys toho člověka... Je to primitivní, ale pravdivé. Na jednom rozhodnutí, závisí celá naše budoucnost. A co to má společného s posláním? Můžeš se rozhodnout poslouchat svůj vnitřní hlas, objevit své poslání, uskutečnit ho a odejít s pocitem dobře vykonané práce. Nebo můžeš (s prominutím) kašlat na hlas, osud a poslání a prostě žít podle svého. Poslání si tě však jistě najde :). Nevím co je lepší. Jestli jít osudu vstříc, nebo mu uhýbat. Tak jako tak je to jedno. V každém případě to nemine každého. Je to prostě volba života.
No a jednou, za hodně let, si uvědomíte, co bylo vaším posláním a řeknete si, že nakonec ten život za všechny ty problémy stál :).
A moje rada? Užívej si život. Prostě "Show must go on." :).
-
(Říkám rovnou, že oddělovač, fotka nahoře i předělávka je moje. To jen abych předešla některým komentářům ;).)