Červen 2011

TOP 5 seriálů // TÉMA TÝDNE

30. června 2011 v 19:10 | Ell

1. Pretty Little LiarsO seriálu: Seriál o pěti kamarádkách začíná poté, co jedna znenadání zmizí. O rok později přicházejí děvčatům zprávy od někoho, kdo si říká "A" . Vyhrožuje různými tajemstvími, o kterých vědí pouze ony. Existuje také jedno tajemství, o kterém by se skutečně nikdo neměl dozvědět.
Recenze: Seriál je spíše pro dívky, které mají rády detektivky v "modernějším" stylu. Tím nemyslím Colomba, to je jasné. Plusy seriálu jsou asi takové: do děje patří i láska, což je dobře. Dál - jak jsem již řekla - je seriál o něčem jiném než klasické detektivky, ale zase nezapadá do škatulky s názvem "nuda". Mínusy jsou naopak: někoho děj po čase může přestat bavit, jelikož jde jen o jedno, a to chytit vraha a tedy i zjistit, kdo pohřešovanou dívku zabil, či unesl. V seriálu se střídají okamžiky máme-vraha s už-zase-ne. Což někoho může nudit.
Odkaz na seriál: ZDE
Ukázka:

2. How I Meet Your Mother
O seriálu: "Děti, teď vám řeknu jeden neuvěřitelný příběh. Příběh o tom, jak jsem potkal vaši matku. Před pětadvaceti lety, než jsem se stal otcem, jsem žil úplně jiným životem…" tak těmito slovy začíná jeden z nejpopulárnějších sitcomů současnosti. Ve vzpomínkách se s otcem vracíme do roku 2005, kdy mu bylo 27, začínal kariéru jako architekt a bydlel v New Yorku se svými přáteli Marshallem a Lily. K této trojici se přidává hláškující sukničkář Barney a televizní hlasatelka Robin a kolotoč kuriózních situací, zamotaných vztahů a spousty vtipů může začít.
Recenze: Seriál vřele doporučuji téměř všem. Plusy: V seriálu je mnoho vtipu - a nezapírejme si to - i sexu a Barnie je opravdu legendární :D. Pro dnešní generaci parádní kombinace :P. Mínusy: Pro někoho může být seriál urážlivý. V tom případ doporučuji na něj přestat koukat ;).
Odkaz na seriál: ZDE
Ukázka:

3. Hellcats


O seriálu: Marti studuje práva na univerzitě Lancer v Memphisu, ale jen díky stipendiu. Ve chvíli, kdy o něj přijde, je její další studium ohroženo a jí nezbývá nic jiného než získat co nejrychleji jiné. Když zjistí, že i roztleskávačky, které si říkají Hellcats, mají svá stipendia, rozhodne se zkusit stát se jednou z nich, ačkoli je nesnáší. Díky svému neotřelému vystoupení na konkurzu a tomu, že dříve dělala gymnastiku, se jí podaří dostat se do týmu, ale tím její problémy nekončí. Některým roztleskávačkám je trnem v oku a její místo v týmu, a tudíž i stipendium, možná nebude tak jisté, jak čekala. Navíc kvůli škrtům dostane celý tým roztleskávaček nůž na krk - musí se umístit v národním kole, jinak je zruší.
Recenze: Ze začátku je seriál skvělý. Je zde láska, tanec, napětí, ale i slzy. To jsou plusy. Problém nastává až v nějaké patnácté epizodě, kdy už začínáte chápat, že seriál prostě nikam nevede. Vždy se v něm všechno vyřeší. Je tu sice hodně zápletek, ale pořád jedny a ty samé (podvod v lásce, neúspěch se střídá s úspěchem a pořád a pořád dokola). Po čase to už přestane bavit a začne obtěžovat.
Odkaz na seriál: ZDE
Ukázka:

4. The Vampire Diaries

O seriálu: The Vampire Diaries je příběh o mladé dívce, která je objektem touhy dvou bratrů - upírů. Jeden je dobrý a druhý je zlý. Bratři bojují o její duši a duše jejich přátel, rodiny a obyvatel jejího rodinného městečka.
Recenze: Skvělý seriál o lásce, nadpřirozených bytostí, nenávisti, zášti i strachu o rodinu. Plusy: rozmanitý děj, láska a soupeření bratrů. Mínusy: žádné jsem snad ani nenašla. Doporučuji všem, kteří fandí upířím ságám :).
Odkaz na seriál: ZDE
Ukázka:


5. Knight Rider - legenda se vrací

O seriálu: Od čias, keď Michael Knight (DAVID HASSELHOFF) vo svojom čiernom Pontiacu Firebird brázdil svet, ubehlo už veľa rokov. Televízia NBC sa však rozhodla legendu reinkarnovať a roku 2008 uviedla na televízne obrazovky nového jazdca, zabudnutého Michaelovho syna Mikea Traceura, aby bojoval proti zločinu a bezpráviu pod hlavičkou Knight Industries. Neprichádza však len nový hrdina, ale aj nový KITT, Ford Shelby GT500KR, ešte výkonnejší a dokonalejší ako jeho predchodca. Za Mikeom Knightom (JUSTIN BRUENING), vyslúžilcom z Iraku, príde jeho priateľka z detstva Sarah Graimanová (DEANNA RUSSOOVÁ), ktorá ho požiada, aby pomohol zachrániť jej otca, geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON).
(pardon, český jsem nenašla)
Recenze: Skvělý seriál plný napětí. Vlastně ani nevím, jestli nějaké mínusy má. Možná jen, že pro někoho to může být občas nudné.
Odkaz na seriál: ZDE
Ukázka:


--------

Upozornění: Recenze jsou MÉ, o seriálu je ze skvělého webu kinotip.cz (konkrétně serialy.kinotip.cz). I když vyzdvihuji plusy i mínusy seriálů, plusů je VŽDY více a těchto pět seriálů se sem dostalo pro svůj děj, herce,.. S hodnocením souhlasit NEMUSÍTE, proto vás žádám, abyste brali ohled na to, že je MŮJ článek, tedy u MŮJ názor. Pěkně děkuji.

Jak hrozně moc některé věci bolí...

2. června 2011 v 18:50 | Ell


Víte, některé věci strašně moc bolí. I když si to neuvědomujeme. Bolí tak hrozně moc, že se z nich občas vzpamatováváme i dva roky, někdy víc... Mluvím z vlastní zkušenosti. Nejde o to, udělat chybu. Každý chybuje. Podvědomě. Jde však o umění se omluvit a napravit to. Což někteří lidé neumějí. Především v mém okolí. Bolí ztráta člověka. Fyzická i psychická. Odloučení, samota. Pocit opuštěnosti, ztroskotání. Člověk si pak myslí, že už hůř být nemůže a občas dělá kraviny. Věřte mi. Nestojí to za to. Ukažte tomu člověku, že jste lepší než on. Vzchopte se a dejte mu pořádně "na prdel". Já vím, není to nejlepší rada, ale co můžete dělat jiného? Jen tak opodál stát, usmívat se a nic nedělat? To je to nejhorší. Bojujte o to, co chcete. Bojujte za to do padnutí, do konce. A kdybyste měli boj vzdát a odejít poražení (jak sami sebou tak někým jiným), bez pocitu že jste pro to udělali nejvíc vám vaše srdce i mysl nedají pokoj. Budete si to vyčítat.
---
Milujete nějakého člověka? Fajn. Udělejte maximum pro to, abyste ho získali. Protože bez boje není vítězství. Pláčete? Plačte. Není to nic špatného. Odplavíte svůj vztek, zklamání i bolest spolu se slzami. Když už jste opravdu v koncích, tohle jediné zabírá a pomáhá.
---
Možná tenhle článek neposkytl nic zajímavého ani nového, ale o to možná šlo. Přesně tohle teď cítím. Zklamání, smutek, vztek a neskutečnou bolest. A pořád si namlouvám, že nic z toho není skutečné. Že to vše je jen hloupý vtip. Že se to opravdu nestalo a není tomu tak. Bohužel... Realita je úplně jiná. A i přesto nedokážu popsat své pocity jedním článkem. Vlastně... Žádným článkem i kdyby jich bylo stovky. Co na závěr říct? Užívejte si každou minutu vašeho života, protože právě tahle může být poslední.