Květen 2011

Pohádka života // TÉMA TÝDNE

30. května 2011 v 19:50 | Ell


"Každý je strůjcem svého osudu." "Svůj příběh si píšeme sami." "Nebraň se osudu. Přijmi ho." "Co se stalo, stát se mělo. Co se stane, stát se nemusí."
---
Je jedno čemu věříte. Ať už věříte v osud, či v sami sebe, pohádka vašeho života je rozmanitá a zajímavá. A hlavně jen a jen vaše. Nezáleží na tom, co se stalo. Záleží na tom, co se stane. Jednou jsem uslyšela: "Co se dělo doteď je jen pozůstatkem vašich dřívějších rozhodnutí. Co se stane teď je to, co můžete změnit a udělat správně." A od té doby tomu věřím. Je pravda, že ne všechna rozhodnutí jsou správná. Ne vše co uděláte je to, co byste měli. Ale už se stalo a minulost nezměníte. Zaměřte se raději na budoucnost, ale neplánujte ji. Žijte okamžikem. Užívejte si tuhle chvíli. To, co teď děláte. Jen tímhle žijte, dýchejte a myslete. Pamatujte, že všechno zlé je pro něco dobré. Dám příklad: Zkazíte si vztah s jedním člověkem. Ale nebýt toho zkaženého vztahu, nepotkali byste novou, lepší osobu. Co tím vším chci říct? Kašlete na minulost. Kašlete na pravidla. Řiďte se srdcem, důvěřujte mu. Nedělejte nic, co nechcete, protože jedině tak můžete být šťastní. Mějte se rádi. Chápejte se. Snažte se v sobě najít něco, v čem vynikáte a to dostat na povrch, na to se zaměřit. Hoďte nedostatky za hlavu. Radujte se, milujte se. Šiřte kolem sebe pozitivní energii a uvidíte, že dobří lidé a nové okmažiky k vám "připlují" sami. Já vím. Někdy je to těžké. Znám to. Ale myslete optimisticky. Řekněte si, že to bude zase dobré. Že se to jednou vyřeší a všechno bude jako dřív. Lehněte si na postel, relaxujte. Vytvořte si vlastní svět a prožívejte v něm šťastné okamžiky s lidmi, na kterých vám záleží a které byste chtěli mít u sebe. Dopřejte si horkou vanu, pořádký kelímek čokoládové zmrzliny. Sedněte si k televizi, pusťte si váš oblíbený film nebo seriál. Dělejte vše pro to, abyste se cítili dobře. Pečujte o sebe, ale myslete na ostatní. Chovejte se k lidem tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám.
---
Že toto už dávno víte? No a co? Stejně se podle toho neřídíte, tak proč to nepřipomenout? Nezastírejme si, že každý se chová ideálně. Sami si sáhněte do svědomí, řekněte si co děláte špatně a snažte se to napravit. I snaha se cení a jistě bude oceněna. Kým? Jedině vámi a vaším pocitem :). Protože svou pohádku života si píšete sami a nikdo nikdy ji nenapíše stejně, nebo lépe.

Pohled do budoucnosti // TÉMA TÝDNE

29. května 2011 v 16:03 | Ell


Tohle je poprvé, co píši na jedno téma týdne více článků než jeden. Nejspí proto, že tohle téma je opravdu úžasné a zatím asi nejlepší. Dobře se na něj píše narozdíl od těch hloupostí, které tu vídám. Ale to jsme řešit nechtěli :).
---
Dubaj. Spojené Arabské Emiráty. Luxus. Tisíce přepychových hotelů. Nejnovější hity. Novinky. Město miliard. Město, kde nic není nemožné. Ale také město, u kterého můžeme jen hádat co nastane zítra. Je tu tolik špatných podmínek pro stavbu a výrobu. Oni si s nimi však poradili. Dříve byla Dubaj neznámé město. Bylo neobjevené, prakticky nic tak nežilo, nerostlo. A dnes? Během padesáti let nás předběhli zhruba o dalších sto. Nikdo neví, co vymyslí zítra, natož za půl století. Za deset let tam můžou být létající auta, kdoví... Vždyť už teď tam mají umělé ostrovy!
---
Plovoucí ostrovy. Kde? Japonsko. Uchrání se tak pevnina před stoupajícím oceánem. Projekt má být zcela nezávadný vůči přírodě a součást celého ekosystému. Na umělém ostrově s rozlohou tří kilometrů se má sejít až 50.000 lidí. Bude někde v Pacifiku. Centrem sorova se má stát stavba ve tvaru lilie dosahující více než tisíc metrů a má se tak stát nejvyšší budovou na světě. Energii by obyvatelé získávali využitím solárních panelů, vlnobití a větru. O projekt už projevilo zájem několik ostrovů a je podporován největší japonskou bankou Nomurou.
---
Automobily nahradí letadla. Kdy? Do tří let. Norská společnost už začala vytvářet ultralehké letadlo, která pracuje na ekologickém motoru a neškodí přírodě. Maximální rychlost je 400km/hod. a na jedno nabití uletí až 2.200 km. Na vzlet i přistání bude stačit dráha dlouhá zhruba 230 metrů.
---
Číňané přicházejí s novou generací rychlovlaků. Vlak budoucnosti nebude ve stanici zastavovat. Bude vybaven speciální kabinou na střeše, do které si nastoupí pasažéři připraveni k výstupu na stanici. Kabina se ve stanici odpojí a vlak zároveň nabere jinou, naloženou nastupujícími cestujícími, kteří si do vlaku projdou speciálním otvorem. Vlak má ulehčit dopravu, zabránit spoždění a urychlit pasažárům cestování.

A co bude potom? // TÉMA TÝDNE

28. května 2011 v 12:32 | Ell


Neustále ji ničíme. Den co den, bez přemýšlení. Každý den odhodíme alespoň jeden papírek od bonbónu mimo koš jen proto, abychom nemuseli zbytečně popojít deset metrů ke kontejneru. Přiznejme si to. Každý to jednou udělal a každý to jistě ještě někdy udělá. Kácíme pralesy, plíce naší matky Země. A nestydíme se u toho. Vytváříme ozónovou díru, pořád nadáváme že jsme spálení, ale abychom pro to něco udělali, to už je moc práce. Ničíme usílí druhých a pak se divíme, že se nám to tak jako tak vrátí. A víte co já na to říkám? Že si kopeme pořádně hlubokou propast přímo pod nohama. A většina si to ani neuvědomuje. Ale víte co? Přírodu to taky nebude bavit věčně. Pořád po nás uklízet kdejaký nepořádek. Taky se klidně muže stát, že nás jednou chytne za flígr a poletíme o stošest. A ani bych se nedivila, kdyby se tak stalo do dvou až tří let.
Mnoho lidí má na mysli to záhadné datum 23.12.2012. Lidé se rozdělují na tři skupiny. Šťastní, co o tomto datumu neví. Pesimisté, kterým je to jedno, "protože prostě jednou stejně zemřeme". A optimisté, kteří věří, že oni přežijí. Nic mezi těmito třemi skupinami není. Možná si říkáš, že ty nejsi ani jedno, ale zkus víc popřemýšlet. Určitě někam patříš, jelikož - a teď ruku na srdce - komu to neleží v hlavě? Mám takový pocit, že co nevidět budou na prodej i takové blbosti, jako "speciální bunkry pro přežití konce světa" nebo "cesta na Měsíc aneb zachraňte si život" atak dále atak dále. No prostě hovadina famózního rozměru. Já osobně se řadím k optimistům. Možná až moc velkým... A můj názor na to vše? Jak říkají tajemné kruhy a písmo v obilí: "Ještě je čas změnit se. Pokud tak ale neučiníte, bude to bolet. Hodně bolet. Však čas je pořád." Ne, toto jsem si opravdu nevycucala z prstu. Však se podívejte na pár dokumentů o těchto jevech... Myslím, že vědci ani "ufologové" nejsou všemocní. Ale rozhodně ví víc jak my a od toho tu jsou, ne? Pomáhat. Tak jim začněte věřit, přestaňte si z toho všeho dělat srandu a začněte se chovat tak, jak byste chtěli, aby se chovala příroda k vám! Protože nic netrvá věčně.

---

(Pro ty se staršími nebo špatnými informacemi: Konec světa nebude. Podle Mayů nastane jen změna lidského myšlení a na zemi dne 23.12.2012 nastane ráj. Upřímně: Už aby to bylo, protože tohle si Země opravdu nezaslouží. Však Země je jen jedna, ne?)

Radost z maličkostí, aneb TAJEMSTVÍ

17. května 2011 v 17:24 | Ell
Strašně moc věcí dokáží změnit náš pohled na svět. Zážitek, dobré výsledky, ale i pouhý úsměv, či film nebo dokument. Dokument The Secret (Tajemství) mě strašně změnil. Díky němu jsem pochopila smysl života, jeden z mnohých zákonů vesmíru... Už při prvních pěti minutách dokumentu, jsem se nepřestávala usmívat a divit. Vážně. Vesmír je strašně velký, neprozkoumaný, neznámý a má strašně moc zákonů a neuvěřitelné moc energie. The Secret (Tajemství) jeden z těchto zákonů popisuje.

Jsem z části pesimista, z druhé však optimista. Těžko se to vysvětluje. Mám asi něco jako... rozdvojenou osobnost:D?. Jo, něco takového. Některým věcím věřím. Třeba: Zítra určitě nebudeme psát tu písemku, na kterou jsem se ani trochu nevykašlala (:D). A některým věcím prostě nevěřím už jen proto, že to zkrátka a dobře není u mě možné. Například: Určitě se mu nelíbím. Tajemství podporuje optimismus a vysvětluje, jak optimistický přístup a víra dokáže mnohé věci z vaší mysli zhmotnit. Cituji: Vesmír slyší tvé myšlenky, jelikož vysílají vibrace. Vesmír nepozná, jestli jsou pozitivní, nebo negativní. Prostě je splní. Ať už teď, zítra, za týden, za měsíc, nebo za rok. Myšlenky vytvářejí obrazy a obrazy se zhmotňují. Každý dokáže svou myšlenku zhmotnit. Ať už za pomoci vesmíru, či sám.
Mnohým lidem to pomohlo. Tak doufám, že i mě to časem pomůže :).

P.S. Omlouvám se. Strašně dlouho jsem tu nebyla, já vím. Ale buď nemám čas, nebo chuť. Občas něco napíšu, ale moc toho nebude. A pokud něco zkopíruju z jiné stránky, neberte to zle. Vždy uvedu zdroj, ale prostě pokaždé nemám čas na psaní.