Březen 2011

HODNOCENÍ FILMU // Poslední vládce větru

29. března 2011 v 18:46 | Ell

Poslední vládce větru

(klikni na ikonu pro zvětšení obrázku)

---

Grafika: 10/10
Efekty: 10/10
Výkon herců: 10/10
Atraktivita: 9/10
Originalita: 9/10
Prostředí: 8/10
Obsazení: 10/10
Kostýmy: 10/10

Celkem: 76

---

O filmu:
Vzduch, Voda, Země, Oheň. Čtyři národy spojené osudem, když Ohnivý národ všem ostatním vyhlásí válku. Uplynulo celé jedno století od jejího začátku, přesto na obzoru není vidět naděje na její ukončení. Statečný bojovník Aang (Noah Ringer) zjistí, že je posledním Avatarem, schopným ovládat všechny čtyři elementy. Spojí se s Katarou (Nicola Peltz), která ovládá vodní živel a jejím bratrem Sokkou (Jackson Rathbone) ve snaze nastolit ve válkou zmítaném světě klid a mír.

Patch Cipriano // Zavržený (Hush, Hush a Crescendo) // Podle mého

28. března 2011 v 20:38 | Elea
Táákže. Není to má tvorba, a tudíž se na ní nestahují pravidla. Tento obrázek jsem dala do této rubriky, jelikož je to pořád předělávka a rovnou říkám, že povedená. Navíc takhle (naprosto stejně) si Patche představuji a narovinu: Jsem z toho kluka hotová :D.I když je fotka rozmazaná (což nešlo opravit, alespoň mě), pořád je poznat ;).

Škola noci (The House of Night) // Úprava fotek // KALONA (Ben Barnes)

27. března 2011 v 21:31 | Ell

(Nepřetl/a sis? Tvoje hloupost, pak ale očekávej něco mnohem horšího, než čtení přiblblých pravidel ;))

Pochopili? Ano? Skvěle ;) Nyní už předělávky Kalony, aneb Bena Barnese.

Různé podoby smrti // TÉMA TÝDNE

26. března 2011 v 11:37 | Elea

Strašně moc lidí se zamýšlí nad tím, jaké by to bylo. Jaké by bylo zemřít jen proto, že vás k tomu někdo odsoudil. Někdo si pokládá otázku: "Jaké to asi musí být? Bolí to? A co přijde pak?". Fajn, já se zamyslím hned nad několika věcmi.
Zaslouží si to? Ano. Pokud ten člověk udělal tak hroznou věc, pak si to zaslouží. Jasně, je mi ho líto. Ale takovým jiným způsobem. Vlastně mi je líto spíš jeho rodiny. Manželky, dětí... Rodičů. 99% těch, kteří byli odsouzeni k trestu smrti si to opravdu zasloužili a nedají se nazvat jediným slušným slovem. Udělali tolik hrozných věcí, že elektrické křeslo jim jen pomůže od viny a někteří dokonce smrt přivítají. Zbylé 1% lidí, to neudělali a byli zabiti bezdůvodně. Ano, i to se děje. I když o tom většinou nevíme. Věřím, že se to nestalo jen jednou, dvakrát, nebo třikrát. Každý člověk je omylný, ale smrt by být omylná neměla.
Nejen lidé jsou odsouzeni k trestu smrti. Jasně, mluvím o agresivních psech, občas koních, nebo i o jiných zvířatech. Někoho pokousali, pokopali... zabili. Ale copak za to ta zvířata mohou? Nemohou. Jsou to zvířata! Neumí mluvit. Já vím, zní to divně. Ale žádné zvíře není zlé, pokud k tomu nemá důvod. Jaký důvod? Člověka! Mnoho lidí zvířata týrá, bije, zneužívá... Oni nám to jen oplácejí stejnou měrou, jelikož oni nejsou bezcitní! Cítí vše stejně jako my, umějí plakat, smát se i truchlit. Na nás jen zbývá si to uvědomit a chovat se podle toho.
Pojem "trest smrti". Smrt má mnoho tváří. Většina jí zná jako zubatou s kosou, někdy na černém koni. Možná... Ale ne každá smrt je smrt. Opuštění, zklamání, hádky, láska... To je opravdová smrt. Bolí a poznáme ji hned. To je opravdový trest smrti. Tenhle bolí ze všeho nejvíce.

Ale věřím, že všechno špatné je pro něco dobré. Někdo musí zemřít, aby se někdo jiný narodil. Tak mě napadá... Kdo zemřel kvůli mě?

Básnička // Sen...

25. března 2011 v 23:45 | Ell

Sen

Možná je to sen,
co dovoluje mi nahlédnout.
Svět plný tajemství,
koně mohu zahlédnout.

Rychlost a kopyt zvuk,
nese se modrou krajinou.
Stromy a listy jen,
kam mé oči dohlédnou.

Zas být volná jen,
ta pouta zpřetrhat.
Indigové květiny,
za šera natrhat.

Silný vítr,
čechrá mi vlasy.
Slyším jen tlumené hlasy.

Poslední zvonění,
trhání stonků.
Náhle se sen promění,
za zvuku zvonků.

Fallen angel // PHOTOSHOP // Výroba fotky

6. března 2011 v 21:33 | Elea
Za 1. NIKDO, opakuji NIKDO NEBUDE KOPÍROVAT! JAKMILE TO NĚKDE UVIDÍM, IHNED BLOKUJI IP, jelikož mi na této předělávce záleží!
Za 2. Neříkám, že je to dokonalé. Neříkám, že je to úžasné. A už vůbec neříkám, že chci, abyste mě poučovali o tom, jak jsem neschopná, jelikož to VÍM!
Za 3. Máš připomínku? Ok, ale přípomínka je něco jiného než urážka.


(Plná velikost? Ok. Pravé tlačítko myši -> Zobrazit obrázek na nové kartě)
Má první předělávka z těchto dvou obrázků:Básnička // Jen očí strach

5. března 2011 v 19:37 | Ell

Jen očí strach

Černé oči volajíc do tmy svůj strach,
ohlížím se ale vidím jen prach.

Dusot bot nese se temným lesem,
jako Popelka utíkajíc před svým plesem.

Inkoustová barva zahalila oblohu,
stromy s ní uzavřely dohodu.

Pleskání křídel havraních,
po celý rok stmíváních.

Černé pero padlo na zem,
vítr zasáhl trička lem.

Indigová barva mlhy les pokryje,
s ní přichází i magie.

...však nevzdává se nadvlády.


----xoxo----

Nekopírovat, jasný?

Jen snít... // TÉMA TÝDNE

5. března 2011 v 17:33 | Elea

Co dnes znamená ztráta iluzí? Ztráta iluzí o lásce, o člověku, kterého jste pokládali za přítele... O dnešním zkaženém světě, o věci... Ztráta iluzí je téma, na které nelze napsat článek s jedním smyslem. Proto jsem ten svůj nazvala "Jen snít".


K čemu jsou sny dobré? Sny jsou náš druhý, soukromý svět, do něhož nám nikdo nikdy nemůže zasahovat. Tento svět je neskutečně zkažený. Prožraný lhářemi, podvodníky a vrahy skrz na skrz. (Kam to sakra spějeme? Kam? K záhubě.) Dnešní lidi někdo jen tak nezmění. Ti co byli prolhanými, prolhanými také zůstanou. Lháři zůstanou lhářemi a vrazi vrahy. Ale kdo řekl, že svět zůstane světem? Jasně. Země zůstane Zemí a lidé na ní lidmi. Ovšem naše mysl nedokáže vytvořit jen dokonale realistické obrazy. Dokáže vytvořit víc. Celou zemi... ba celý svět. Moc, která nám koluje v žilách a proudí srdcem, si ani neuvědomujeme. Člověk si řekne: "Jsem přeci JEN člověk!" Zvíře si řekne: "Jsem přeci JEN zvířetem!" a brouk si řekne: "Mám takovou moc, že nikdo jiný na mě nemá!" A co tím chci říct? Že i to nejmenší stvoření si dokáže uvědomit svou sílu, ale člověk, který by ho mohl neurčitě zašlápnout ne? Notak! Vzpamatujte se! Co víc existuje než lidé? Pro mě je toho mnoho. Ale pro "obyčejného" člověka? Nic. Jen jeho "druh". A pointa? Jak jsem řekla: Naše síla a moc je neomezená, ale měla by vycházet ze srdce. Ne z chamtivosti.