Prosinec 2010

Photo // Paprsky zimního slunce

31. prosince 2010 v 15:32 | Ell
Další várka fotografií ze včerejška :)

Tereza Víznerová, elea.blog.cz

1. narozeniny blogu

31. prosince 2010 v 15:01 | Ell
Ano, dneska tento blog slaví své PRVNÍ narozeniny. Minulý rok na silvestra byl založen :).

(nebudu dělat žádné oslavy jako některé blogy, prostě je to jen taková aktualita :))
Vánoční mix fotek 0.1

30. prosince 2010 v 18:11 | Ell
Tak jsem zase jednou vzala do ruky foťák... No a jak to dopadlo? Nafotila jsem toho dost. A taky toho dost smazala, jelikož jsem menší - větší perfekcionistka :D. 
---
Vím, tento článek moc nesouvisí s esoterikou. Ale když si založím nový blog speciálně na fotografie a grafiku, za chvilku na něj nebudu chodit, jelikož se přihlašovat a odhlašovat pořád dokola vážně nebaví. Takže doufám, že vám nebude vadit, když tu občas přibude článek s fotografiemi :).

Tereza Víznerová, elea.blog.cz

Rozcestník

30. prosince 2010 v 17:58 | Ell


Seznam podporovaných stránek a petic

28. prosince 2010 v 20:57 | Ell
Zde najedete seznam stránek a petic, které podporuju a DOBROVOLNĚ jsem se na ně podepsala.


Ostatním pomoci dokážeme, ale když jde o nás, nevíme si rady...

25. prosince 2010 v 20:52 | Ell
Elea.blog.cz
Jsme plní moudrostí. Poradíme každému, když je to v našich silách... A je to v našich silách skoro vždy. Neradi vidíme, když se naši přátelé utápějí v depresích. Proto jim ihned běžíme na pomoc a víme, jak je z toho dostat.

Když ale přijde deprese na nás, máme trápení s láskou, nebo jsme nemocní, sami si poradit nedokážeme. Nechceme si přiznat, že to tak je a jsme v tom až po uši... 


Bolest na duši, III. část (chyby našeho světa - rok 2012, ničení Amazonie)

23. prosince 2010 v 11:50 | Ell
Samota by Elea.blog.cz
A že jich má náš momentální svět mnoho. No, svět... Řekla bych spíš lidé, kteří tu žijí. Zdůrazňuji také slovo "momentální". Proč? Protože jaké může mít chyby rok 1850? Jasně, nebyla technika, věda... Prakticky nic. Ale svět byl krásnější, méně zničený a poznamenaný lidmi.

Jak toto téma souvisí s bolestí na duši? Souvisí. Dám vám příklad. V roce 2012 má být konec světa. Víte, že tomu začínám věřit? Japonsko, Korea, nebo kdo to vůbec je proti sobě zbrojí. Vyrábějí braně jen proto, aby se pozabíjeli. Amerika měla nezajištěné bomby. V Iráku, Kazachstánu a dalších zemích se neustále bojuje. Jasný, věda jde dopředu. A společně s vědou se zvyšuje i riziko konce světa. Čím více vědy, tím lepší a účinnější zbraně. Čím více vědy, tím více šance na záhubu všech...Bolest na duši, II. část (rodina, hádky, odmítnutí)

21. prosince 2010 v 13:30 | Ell
Samota by Elea.blog.cz
Každý někdy utrpí rány. Jak na těle, tak na duši. Dalšími častými trápeními jsou rodina, hádky a odmítnutí. A tyto tři témata budeme dnes probírat. Jak si od pomoci od bolesti, co dělat když jsi na dně a jak to všechno vyřešit...


***

Rodina. Je to úzké pouto mezi lidmi, kteří jsou s tebou příbuzní, znají tě a (většinou) tě mají rádi. Řadí se sem matka, otec, sourozenci, babičky a dědové. Podle mého je teta, strýc a bratranec či sestřenice už takové to "volnější" pouto. 
A právě rodina je jedna z několika nejčastějších bolestí na duši. 

Hádky. Velmi časté, málo oblíbené. Ale když už se do ní pustíme, nehodláme jako zbabělci odejít se skloněnou hlavou. Jestli je to špatně a kdy, o tom si také popovídáme.

Odmítnutí. Většinou je to odmítnutí od vašeho protějšku. Kluka, holky. Mnohokrát ale i podraz od kamarádky.


Písnička blogu :)

20. prosince 2010 v 16:56 | Ell
Tak jsem se rozhodla uveřejnit krásnou písničku, která mě na první poslech upoutala. Slyšela jsem ji u Bereniky :)


Bolest na duši, I. část (bolest z lásky, opuštění a samoty)

20. prosince 2010 v 15:00 | Ell
Samota by Elea.blog.cz
Bolest... Dělí se na fyzickou a psychickou. Psychická dál na rozpad kamarádství, ztráta milovaného člověka, rozchod, samota a opuštěnost, rodina, konec něčeho krásného, smutek, smutek z hlouposti jiných... 

Je mnoho věcí, které nás bolí na duši i na těle. Duše je propojena s tělem a tělo s duší. Pokud duše věří, tělo začne věřit také. Pokud tělo odmítá, je to zlé... 

Sama znám psychickou bolest, depresi... Mnohokrát jsem to prožila a nebyla to jednodenní záležitost. Před ostatními se přetvařujete, jelikož jim nechcete dělat ještě větší starosti než mají a doma pak brečíte do polštáře. A když slzy nejdou, nezbývá vám nic jiného, než vzpomínky...

***

Bolest na duši je téma tohoto týdne. Toto téma je podle mne velice obsáhlé a proto ho rozdělím do tří článků, každý v jeden den. První část dnes, druhá zítra a třetí ve středu. 

Dnes se budeme zabývat bolestí z lásky, z opuštění a ze samoty. Velice dobře tyto tři psychické bolesti znám a proto můžu i poradit.Třídění "spřátelených blogů"... aneb pokud máš zájem, napiš!

20. prosince 2010 v 7:23 | Ell
Werevolf by Elea.blog.cz
Ne, opravdu mi to nedělá radost, ale jelikož se na mě někteří se vší okázalostí vykašlali, budu muset. 

Většina mých "spřátelených blogů", nebo spíše blogerek na můj blog chodí, občas si přečtou nějaký ten článek, zanechají komentář... Ostatní, to už je jiná kapitola s názvem "Hlavně ji ignorovat, jsem moc líná jí napsat, že končím". A to mě mrzí nejvíce. Napíšu komentář na spřátelený blog, očekávám odpověď, ale to bych asi nejdřív umřela, než by mi někdo odepsal! 

A proto dělám takové "třídění", i když nerada. Ti, co chcete být "spřáteleným blogem, či blogerkou", napište mi do komentářů. Ti, které už mám jako "spřátelený blog" vyzívám, ať mi laskavě napíšou do komentářů k TOMUTO článku, jinak je mažu.

Vím, mám spoustu dobrých blogerek... Nechci všechny házet na jednu hromadu, ovšem ignorace některých se nedá tolerovat a navíc jsem ztratila veškerou chuť číst jejich blog (už jen kvůli té ignoraci).

Doufám, že mě chápete a nebudete se na mě tolik zlobit. Zde se ukáže, kdo nebere můj blog jen jako nějaký "odpad". Děkuji :).


Nevšední dárky k Vánocům // Téma týdne

13. prosince 2010 v 19:50 | Ell
Elea.blog.cz
Jelikož je téma týdne (pro mě) dobré, rozhodla jsem se napsat, co si přeji k letošním Vánocům. Říkám rovnou, že pokud očekáváte nesmysli typu: "Chtěla bych panenku Barbie, oční stíny, rtěnku, růžovýho poníka a Chou-Chou," asi tento článek nebude to pravé ořechové pro vás :D.Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka + můj názor

12. prosince 2010 v 16:33 | Ell

Právě jsem přijela z Plzně ze Cine Star. Byla jsem na Letopisech Narnie: Plavba Jitřního poutníka a moje reakce: Wow! Byla to krása, opravdu... Strašně mě dojal ten konec, kdy Lucka, Edmund a Eustace stojí před Aslanovou říší a odchází. Hrozně hezký je ten moment, kdy Eustace jako drak vezme Edmunda a ukáže mu nápis: "I'm Eustace." Navíc bylo to ve 3D takže ty efekty byly vážně úžasné!

No, nemám slov :)!!


Od minulosti po současnost... aneb cestujeme časem!

7. prosince 2010 v 21:26 | Ell
Elea.blog.cz
Jednou za čas jsem se rozhodla napsat článek na téma týdne. Téma týdne zní "Můj vzor". Proto jsem se rozhodla v tomto oddechovém zamyšlení cestovat časem. Vrátím se do dob, kdy jsem byla malé dítě a přesunu se až do současnosti. Samozřejmě vše na téma "Mé tehdejší a nynější vzory". Příjemné počtení :).