Kouzla s vlasy

31. prosince 2009 v 19:19 | Elea
  • Časový rámec: Různý
  • Nejlepší načasování: Různé, ale obvykle nejraději po setmění za dorůstajícího Měsíce.
Vlasy, které máte na hlavě, jsou plné netušené energie. Čarování s vlasy bylo v minulosti velmi populární, ale v pozdní viktoriánské době upadlo v nemilost kvůli své údajně primitivní spojitosti s duší a duchy předků. Navzdory naší moderní asociaci vlasů s celkovým vzezřením je v nich magická energie stále přítomná a dnešní kouzelnická komunita znovu objevila jejich latentní sílu.
1. Chcete-li připadat opačnému pohlaví atraktivní, umyjte si vlasy ve směsi citronu a levandule. Chcete-li, aby vás někdo přestal milovat, použijte lékořici.
2. Toužíte-li po pratnerově věrnosti, svažte pramínek svých vlasů s jeho a schovejte jej pod matraci.
3. Za zimní noci si kartáčujte vlasy, až vyprodukujete statickou elektřinu, a myslete přitom na to, jak k sobě někoho přitahujete. Další den vás vyhledá.
4. Těsně před západem slunce se posaďte před zrcadlo, nakloňte se dopředu a sčeště si vlasy přes obličej. Myslete na svou touhu spatřit obraz své budoucí lásky. Podívejte se skrz vlasy do zrcadla - uvidíte v něm vizi svého budoucího partnera.
5. Keltské ženy používaly vlasy zapletené do copu, chtěly-li k sobě někoho připoutat. I když se copy u keltů považovali za přijatelný účes, vědomí, že ženin cop může na muže uvalit kouzlo, bylo tak silné, že na svatbu musela přijít s rozpuštěnými vlasy. V keltské magii přetrvává tradice, že ženy musí mít při čarování a obřadech rozpuštěné vlasy... Zaplétejte si vlasy a opakujte přitom jméno svého vyvoleného, kterého chcete připoutat.
6. Toužíte-li po nové lásce, odhoďte tři pramínky svých vlasů po západním větru. Pozor - v mnoha kulturách se považuje za nebezpečné odhazovat své vlasy nebo nehty, neboť je prý mohli najít ostatní a použít je proti vám v negativní magii.
7. V Appalačských horách si ženy stříhají pramínek vlasů, přivazují ho ke snubnímu prstenu - vlastnímu nebo půjčenému - a ten pak používají jako věštěcký nástroj jménem kyvadlo. Uchopte jeden konec vlasů a nechce prstýnek volně kývat. Pokládejte mu otázky a interpretujte si jeho pohyby jako odpovědi. Obecně pohyb ze strany na stranu nebo točení proti směru hodinových ručiček znamená negativní odpověď, zatímco pohyb nahoru a dolů a kroužení po směru hodinových ručiček se vykládá jako pozitivní.
8. Chcete-li si zachovat pozornost nového partnera, přesvěčte ho, aby se mezi západem a východem slunce třikrát dotknul vašich vlasů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama