Koncentrace

31. prosince 2009 v 18:41 | Elea
Trénink projekce


Abyste vyvolali projekci astrálního těla při plném vědomí, musí být splněny čtyři základní požadavky:

100% uvolnění vašeho těla v bdělém stavu 100% koncentrace na to, co děláte Dostatek přístupné energie Nátlak na oddělení astrálního těla
Tyto čtyři věci dohromady vyvolají OOBE. Dále uvádím cvičení, která vás naučí uvolnit tělo, soustředit a očistit mysl, shromáždit energii, stimulovat čakry a vstoupit do stavu transu.

Relaxace
Musíte se naučit a zcela zvládnout cvičení pro úplnou relaxaci těla. Jestliže již nějaké takové znáte, může být upraveno pro naše potřeby.
Tady je jedno velice jednoduché. Sedněte si nebo lehněte a uvolňujte se. Začněte s chodidly - napněte je a uvolněte. Pokračujte lýtky, stehny, kyčlemi, břichem, hrudi, pažemi, krkem a tváří dokud celé vaše tělo není naprosto uvolněné. Zkoumejte je několik minut a ujistěte se, že vaše svaly zůstávají uvolněné.
Pozn.: Hluboká fyzická relaxace je klíčem ke stavu transu, resp. Hluboká relaxace vyvolává stav transu. Jakmile jednou jste ve stavu transu,projekce astrálního těla je poměrně snadná.

Rozjímání
Když začnete s meditací, budete sužování myšlenkami vaši povrchní mysli, jež funguje jako obrovský záznamník. Obsahuje zprávy, připomínky, nutkavé myšlenky, problémy k vyřešení, nevyřešené spory apod. Je věčně zaměstnaná, nikdy neodpočívá, myšlenky, myšlenky, myšlenky, jedna za druhou, všechny vyžadují vaši pozornost. Než se pokusíte očistit svou mysl pomocí dechového cvičení ( viz dále ), je moudré vypořádat se s těmito povrchními myšlenkami, a to tak, že o nich budeme uvažovat. Pohodlně si sedněte, proveďte relaxační cvičení a přemýšlejte, nic víc, pouze přemýšlejte. Vyhledejte nejnaléhavější myšlenku ve vaši mysli a pokuste se ji prozkoumat, vyřešit a porozumět ji.

Uvědomte si to slovo:přemýšlení. Rozjímání neznamená očištění mysli nebo vizualizaci. Vyžaduje od vás přemýšlet, hluboce a bezvýhradně, o něčem za účelem lepšího porozumění a pochopení, jakým způsobem se vás to týká.

Uvědomělé dýchání
Je to jednoduchá forma meditace. Očistí vaši mysl a zaměří vaše vědomí. Sedněte si nebo lehněte, zavřete oči, proveďte relaxační cvičení a očistěte svou mysl. Dýchejte zhluboka a pomalu a pozorujte, jak váš dech vchází a opouští vaše tělo. Pociťujte, jak proudí dovnitř a pociťujte, jak vychází ven. Celou svou pozornost zaměřte na vaše plíce a proces dýchání. Tato jednoduchá činnost stačí k tomu, aby zaměstnala vaši povrchní mysl. Neústupně odmítněte obtěžující myšlenky dříve, než mohou shromáždit síly a rozptýlit vás. Kontrolované dýchání zaměstná vaši povrchní mysl a umožní vám přemýšlet na mnohem hlubší úrovni.

Povrchní myšlenky
Zvuky jsou nesmírně rozptylující, vyvolávají povrchní myšlenky. Zatroubení automobilu způsobí: "Kdo je to? Co se děje?" Otevření dveří vyvolá: "Kdo to přichází nebo odchází?" Povrchní mysl je stále velice zvědavá, co se kolem vás odehrává. Chce vědět vše a informovat vás o každé maličkosti, která ve vašem okolí proběhne. Bude vás nutit, abyste otevřeli oči, vstali a zjistili, co se děje. Nepodlehněte jejímu naléhání. Využijte těchto znepokojujících , pozornost vyžadujících myšlenek pro trénování. S učením, jak je zrušit a ignorovat, poroste vaše schopnost koncentrace. Zastavte tyto sužující drobné myšlenky hned v zárodku, dříve než stačí zakořenit a vyrůst v něco většího. Například:
Z "Kdo je to? Co se děje?" se stane: "Kdo je…."
Z "kdo to přichází nebo odchází?" se stane: "Kdo to pr…."
S opakováním budou rozptylující myšlenky kratší a kratší, dokud nezůstane: "Kd…..?…..?……" a "K…..?……….." Až nakonec: "…..?…….?……….?…………"
Mnoho lidí tvrdí, že nedokáží očistit svou mysl, protože je příliš snadno rozptýlí zvuky normálního denního ruchu, které je obklopují. Nevyužívejte hudbu nebo jiné zvuky, abyste je přehlušili, využijte jich k tréninku. Je to jako cvičení s činkami, cvičíte-li s peříčkem, vaše síla tím nevzroste. Musíte to zvládnout, jakkoliv těžké to je, chcete-li mít skutečně silnou mysl. Pomalu, ale jistě získáte schopnost očistit svou mysl. Jakmile to jednou dokážete, získáte cenný mentální nástroj. Budete schopni koncentrovat 100% vaši pozornosti na jednu úlohu a naprosto vyloučit cokoliv jiného.

Koncentrace
Musíte být schopni dokonalé koncentrace a soustředění pozornosti na to, co děláte. Nedostatek koncentrace je jednoduchá častá příčina neúspěšné projekce. Má nepříznivý vliv na každou část projekce, od relaxačního cvičení až po stav transu a vlastní projekci. Otestujte si svou schopnost koncentrace: Sedněte si a uvolněte se. Zavřete oči a očistěte svou mysl od všech myšlenek. Dýchejte pomalu a zhluboka a počítejte každý dech na konci výdechu. Udržujte ji úplně prázdnou, stranou od počítání, tak dlouho, jak to jen vydržíte. Zjistěte jak dlouho to dokážete. Buďte k sobě poctiví a pokaždé, kdy se prodere ven nějaká myšlenka, začněte počítat znovu od začátku. Jste na tom dobře, vydržíte-li to déle než deset výdechů. Deset výdechů, nicméně, není dost dlouho. Přesto si nedělejte starosti - dá se to nacvičit pomocí následujících cvičení.

Cvičení koncentrace 1
Zachování obrazu: Uvolněte se, zklidněte svou mysl a dívejte se na svíčku nebo žárovku. Umístěte světlo naproti sobě ve vzdálenosti několika kroků a minutu nebo dvě na něj upřeně hleďte. Zavřete oči a soustřeďte se na pozůstatek obrazu, který vznikne za zavřenými víčky. Snažte se tento obraz udržet co nejdéle. Použijte kontrolovaného dýchání, aby vaše mysl zůstala během této činnosti čistá. Snažte se, aby byl obraz čím dál jasnější, místo aby se postupně vytrácel.

Cvičení koncentrace 2
Upřený pohled do jednoho bodu: Vyberte si bod nazdi a upřeně na něj zírejte. Nesoustřeďte se na něj, pouze na něj zírejte. Očistěte svou mysl od všech myšlenek a násilím jim udržujte prázdnou. Vší silou se během této činnosti soustřeďte na dýchání. Cítíte-li, že vás napadá nějaká myšlenka, utněte ji a nedomýšlejte ji do konce!
Zůstaňte tak, jak dlouho jen vydržíte. Cvičte několikrát denně nebo ještě víc, pokud můžete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama